«Нами, дійсно, подано на розгляд комісії Міністерства юстиції матеріали щодо консервації 51-ї установи. Через ці події, які трапились, є неможливість її функціонування і на даний час ми чекаємо на результати розгляду цього питання в Міністерстві юстиції», – заявив Малахов в коментарі Радіо Свобода і додав, що це буде найближчим часом.
За попередніми оцінками, постраждали чергова частина і службові кабінети адміністрації, зруйновані дільниця пасивного контролю і банно-пральні комплекси, а також окремі частини відділень установи. Після консервації ув’язнених планують розподілити по інших в’язницях південного регіону, зокрема до 83-ї, 72-ї та 10-ї, а також, можливо, відправити в інші регіони.
В інтерв’ю Радіо Свобода отець Дмитро з Одесько-Балтської єпархії Православної церкви України, який займається духовним вихованням в місцях ув’язнення, казав, що про розформування колонії говорили давно, але Малахов заперечує цю інформацію. Долю землі вирішуватиме місцева влада, каже він.
Малахов також покладає відповідальність за конфлікт винятково на ув’язнених і заперечує, що деякі з них постраждали під час бунту (повідомлялося про щонайменше двох постраждалих в’язнів – ред.).
За словами виконувача обов’язків начальника філії державної установи «Центр охорони здоров’я ДКВС України» в Одеській області Аліни Фаліс, жоден з ув’язнених не звертався в день бунту із травмами до санітарної частини.
За офіційною інформацією, з більш ніж 450 ув’язнених в бунті спочатку взяли участь близько 200 людей, потім – сотня, решта – розійшлися по секторах.
Причиною бунту адміністрація називає провокації з боку шістьох «кримінальних авторитетів», яких викликали для переведення в інші колонії.
Самі ув’язненні на відеозапису активістів кажуть, що цих шістьох почали бити працівники колонії, що і стало причиною бунту. Також, за офіційною інформацію, травми різної тяжкості отримали працівники 51-ї та 14-ї колонії, яка розташована поблизу. Зараз в установі запроваджено режим карантину, який триватиме до 7 червня.
27 травня в Одеській колонії №51, де відбувають покарання уперше засуджені люди, сталися заворушення: в’язні забарикадувалися всередині, були повідомлення про пожежу і сутички між протестувальниками та адміністрацією. Згодом поліція повідомила про взяття ситуації під контроль та відкриття провадження щодо дестабілізації ситуації в колонії, а прокуратура – про відкриття проваджень Державним бюро розслідувань (ДБР) за скаргами в’язнів.