Базовані на литовському аеродромі Шяуляй угорські винищувачі Gripen 14 травня вдруге за останню добу підняли за тривогою у небо над Балтикою, повідомило Міністерство оборони Угорщини. Згідно з повідомленням, на підмогу вилетіли також британські літаки Eurofighter Typhoon з естонської бази Амарі.

Згідно з інформацією угорського оборонного відомства, ці винищувачі полетіли на перехоплення військових літаків Іл-22 та Су-27 з Російської Федерації, які здійснювали польотні маневри у міжнародному повітряному просторі над Балтійським морем, однак не вели жодного радіозв’язку із авіадиспетчерськими службами країн Балтії.

Угорські та британські винищувачі, що патрулюють цей повітряний сектор на висоті 8600 метрів, здійснили маневр перехоплення російських військових літаків, повернувшись на аеродроми свого базування у Литві та Естонії.

Про підтвердження чи заперечення цього інциденту в повітрі з боку російської сторони наразі немає.

13 травні угорські винищувачі вперше підняли за тривогою, що надійшла з Об’єднаного протиповітряного центру НАТО у Німеччині, для перехоплення російського літака Ан-26, який порушив повітряний простір країн Балтії.

Близько сотні угорських військових, у тому числі льотна ланка з чотирьох винищувачів типу Gripen JAS-39, з 1 травня вже вдруге, починаючи з 2015 року, здійснюють 4-місячне патрулювання для охорони повітряного простору Литви, Латвії та Естонії. Військові Угорщини позмінно підсилюють Групу резервних засобів протиповітряної оборони військових підрозділів Балтії з Іспанії та Великої Британії під спільним командуванням НАТО на летовищі у литовському місті Шяуляй.  

коментуйте: