Кіровський районний суд Ростова-на-Дону продовжив на три місяці запобіжний захід у вигляді утримання в СІЗО фігурантам другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Акіму Бекірова, Сейтвелі Сейтабдієву, Осману Аріфмеметову і Сервету Газієву. Вони залишаться в слідчому ізоляторі Ростова-на-Дону до 15 серпня, повідомляє кореспондент проекту Радіо Свобода Крим.Реалії.

Як заявило обвинувачення, у слідства є «достатні та обґрунтовані підозри», що, перебуваючи на волі, підсудні можуть сховатися від попереднього слідства і суду, погрожувати свідкам чи знищити докази у справі.

Захист просив суд відмовити в клопотанні звинувачення, оскільки фігуранти справи – громадяни України і політв’язні, а також клопотала про домашній арешт за місцем проживання в Криму.

Засідання проходило в закритому режимі. Близько 50 осіб приїхали з Криму, щоб підтримати вісьмох фігурантів справи, щодо яких сьогодні проходять засідання в цьому суді.

«Ми приїхали на суд, щоб підтримати своїх дітей. Але нам в останній момент відмовили, сказали, що засідання закрите. Ми приїхали здалеку, втратили стільки часу, а перед нами просто закрили двері», – розповіла мати Акіма Бекірова.

Раніше у Шахтинскому міськсуді Ростовської області також продовжили арешт ще чотирьом фігурантам справи – Іззету Абдулаєву, Тофіку Абдулгазієву, Яшару Муедінову та Аліму Карімову.

Співробітники ФСБ, МВС Росії і Росгвардії 27 березня провели в Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів, у тому числі активістів громадського об’єднання «Кримська солідарність». У ФСБ Росії підтвердили проведення обшуків в Криму.

27 і 28 березня Київський райсуд Сімферополя заарештував усіх затриманих активістів.

29 березня російські силовики затримали 24-го кримськотатарського активіста Едема Яячикова, який після масових обшуків у Криму перебував у розшуку.

Підконтрольний Росії Верховний суд Криму 16 квітня продовжив до 16 травня запобіжний захід у вигляді утримання під вартою фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» (друга сімферопольська група) Енверу Аметову і Меджиту Абдурахманову, затриманим під час масових обшуків 27 березня в Криму.

коментуйте: