Уряд Бразилії раніше заявив, що зазнає наклепницької кампанії з боку тих, хто стверджує, що влада приділяє недостатньо уваги охороні довкілля.
Напередодні президент Франції Емманюель Макрон назвав лісові пожежі у Бразилії кризою міжнародного значення. Він запропонував обговорити цю тему на майбутньому саміті країн «Групи семи».
Президент Бразилії Жаїр Болсонару відповів, що лідер Франції критикує пожежі тільки для політичної вигоди, і звинуватив його в колоніалізмі. Однак зазначив, що його уряд відкритий до діалогу.
Глава адміністрації президента Онікс Лоренцоні звинуватив європейські країни в тому, що вони перебільшують екологічні проблеми в Бразилії, щоб підірвати її комерційні інтереси.
Екологи з Greenpeace пов’язують зростання кількості пожеж із політикою Жаїра Болсанару і діями з очищення територій від лісу для розвитку видобувних підприємств або звільнення землі під ферми. Президент Бразилії охарактеризував захист тропічних лісів як перешкоду для економічного розвитку.
Глибоку стурбованість проблемою висловив і генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш. «Ми більше не можемо дозволяти собі завдавати шкоди одному з найбільших джерел кисню і біологічного різноманіття планети», – наголосив він.
Пожежі в тропічних лісах Амазонки, які називають «легенями планети», на території Бразилії почалися на початку серпня. У деяких штатах оголошено надзвичайний стан. Число осередків займання продовжує зростати.
У липні Національний інститут космічних досліджень опублікував звіт, згідно з яким, за рік темпи знищення лісів Амазонки збільшилися на 88%. Однак президент Бразилії публічно поставив під питання висновки цього звіту.